Dovolenka na Slovensku s obytným autom: Tipy na miesta, ktoré by ste nemali vynechať

06.04.2022

Premýšľate, kde stráviť tohtoročnú dovolenku s deťmi či s priateľmi? Ak sa rozhodnete pre dobrodružnú dovolenku karavanom alebo obytným autom, máte jedinečnú možnosť spoznať tie najkrajšie kúty malebného Slovenska. Zistite, ktoré miesta by ste nemali vynechať, ak si chcete oddýchnuť, zažiť dobrodružstvo alebo spoznať nové miesta.

Foto: Pexels

Kam na dovolenku s deťmi? Vyskúšajte vodu

Ak máte rodinu, iste hľadáte ideálne miesto na letnú rodinnú dovolenku, ktorú si užijú deti aj dospelí. Jednou z najobľúbenejších možností je dovolenka pri vode – za krásnymi jazerami či priehradami nemusíte cestovať ďaleko, keďže na Slovensku ich je neúrekom.

Medzi najnavštevovanejšie patrí Oravská priehrada, v okolí ktorej nájdete všetko pre príjemnú dovolenku. Nádhernú prírodu, mnoho atrakcií, rekreačných aj stravovacích zariadení a tiež kvalitne vybavené kempy.  Vydať sa môžete aj na neďalekú Liptovskú Maru a ak hľadáte dokonalý relax, vynechať by ste nemali ani Bešeňovú.


Náš tip:

Rodinnú dovolenku pri vode môžete spojiť s návštevou historických miest a pamiatok. Vďaka obytnému autu môžete kedykoľvek zaparkovať a urobiť si aj neplánovaný výlet.


Ďalším miestom, ktoré vyhľadávajú nielen rodiny s deťmi, je rozhodne Zemplínska šírava, ktorá je považovaná za slovenské more. Aj v jej okolí nájdete množstvo turistických atrakcií a možností, ktorými si môžete spríjemniť svoj pobyt.

Najväčšou výhodou cestovania s obytným autom je voľnosť a absolútna flexibilita. Dovolenka s karavanom alebo obytným autom vám umožňuje presúvať sa na nové miesta, takže počas jedného leta môžete spoznať hneď niekoľko krásnych miest.

Za návštevu rozhodne stoja aj tieto jazerá a priehrady:

  • Šútovské jazero
  • Domaša
  • Vinianske jazero
  • Nitrianske Rudno
  • Beňatinské jazero
  • Ružín
  • Senecké jazerá

Dovolenka obytným autom s priateľmi aj vo dvojici – cesta je cieľ

Chcete si užiť zážitkovú dovolenku s partiou kamarátov alebo plánujete romantický pobyt so svojou polovičkou? Navštívte malebné dedinky, historické mestá či nedotknuté prírodné krásy. Vďaka absolútnej slobode, ktorú vďaka štyrom kolesám máte, si môžete každý deň vychutnať nové scenérie, pamiatky a chutné jedlá.


Náš tip:

Pri plánovaní dovolenky obytným autom využite flexibilitu a naplánujte si trasu bohatú na prírodné krásy, pamiatky, gastronomické zážitky aj relax.

Nech už sa vyberiete na rozprávkový Liptov, neprebádané Horehronie, jedinečný Slovenský raj, obľúbené Tatry, Malú a Veľkú Fatru, alebo navštívite nádhernú Banskú Štiavnicu, vždy sa snažte mať prehľad o kempoch a iných možnostiach, kde môžete na noc zaparkovať.

Foto: Pexels

Ak si chcete vychutnať samotu s dokonalými výhľadmi, kempy vymeňte za súkromné pozemky, na ktorých si užijete vytúžený pokoj a súkromie.

Nezabúdajte, že pri cestovaní obytným autom platí, že cesta je cieľ. Najlepšia dovolenka na Slovensku je predsa tá, ktorú si užijete plnými dúškami.

Tipy pre pohodovú dovolenku karavanom a obytným autom

Ak si chcete dovolenku užiť a vyhnúť sa zbytočným starostiam, pripravte sa na ňu vopred.

Prenájom obytného auta je začiatkom celej cesty, a preto by ste ho nemali podceniť. Veľkosť obytného auta vyberajte podľa toho, koľko ľudí bude cestovať a zároveň podľa nárokov, ktoré máte.

K autu si môžete prenajať ďalšie doplnky a výbavu, s ktorou bude vaša dovolenka ešte pohodlnejšia. Pred cestou nezabudnite na cestovné poistenie a tiež na poistenie obytného auta.

Foto: Unsplash

Či už sa chystáte na rodinnú dovolenku, alebo na dobrodružnú jazdu bez konkrétneho plánu, odporúčame vám urobiť si prehľad o kempoch a miestach, na ktorých môžete parkovať. Vďaka obytnému autu môžete svoje plány kedykoľvek upravovať a meniť, no informácie o možnostiach iste oceníte.

 Za nádhernou prírodou, jedinečnou gastronómiou a príjemným oddychom nemusíte chodiť za hranice. Vydajte sa na rodinnú dovolenku na Slovensku alebo dobrodružnú jazdu obytným autom a spoznajte krásy Slovenska. Naštartuje obytné auto a spoznajte nové miesta.

Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Rozhodnite sa, či ste ochotní prijímať súbory cookie z našich webových stránok.